שיטת השתלת שיניים איזה סוגים יש?

כאשר בוחנים את האפשרות להתקין שתלים דנטליים, אתם עשויים להיתקל בשיטת השתלת שיניים מסוג All-in-One. שיטה זו מועדפת על ידי רבים מכיוון שהיא לא רק מאפשרת לאדם שמקבל את השתל לבצע הליך אחד, אלא גם לבצע הליך אחר במקביל. הליכים אחרים אלה יכולים להיות עד שתיים – למעשה, שתיים מהאפשרויות הפופולריות ביותר כוללות שתל המסייע להגדלת שן או למילוי חלל לאחר הסרת שן. אפשרות נוספת כוללת שתל שעוזר ליישר חיוך עקום.

השתלת שיניים – איך זה עובד?

לשיטה זו יתרונות רבים על פני אפשרויות אחרות. דבר אחד, השתל מותאם אישית לאזור השן בה הוא יושתל. במילים אחרות, רופא השיניים יעשה צילומי רנטגן וייצור תבנית מותאמת אישית המבוססת על אותן מדידות. לאחר מכן, משטח טיטניום מוברג למקומו מעל הגבול. משם נוצרת שן תותבת, ואז השן התותבת משתלבת בצורה מאובטחת בתוך הגבול.
שיטה זו לא רק עוזרת להגדיל את הסיכויים שהשתל יצליח, אלא גם עוזרת להפוך את השתל לנוח יותר עבור המטופל. התותב עשוי מחומר עמיד ומעוצב בהתאמה אישית המתאים לצבע ולמרקם של השיניים שמסביב. לכן המטופל לא ירגיש כאילו הוא לובש "פלסטיק" כלשהו. יש גם שסתום מיוחד שמונע מהמזון והנוזלים להתנקז לתוך הקיבה. על ידי שמירה על נוזל זה, הוא יכול לעזור לשמר את השתל וסביבתו לפרקי זמן ארוכים יותר.

יתרון השתלת שיניים

יתרון נוסף של הליך מסוג זה הוא שהוא עוזר לחזק את השתל. מכיוון שהתותבת מחוברת ישירות לעצם הלסת, היא בטוחה יותר. המשמעות היא שהאדם לא יצטרך להתמודד עם רגישות בשיניים. זה גם עוזר לחזק את השיניים.
יתרון נוסף הוא שהאדם לא יצטרך לבצע ביקורים אצל רופא השיניים שלו כדי לבצע הליך זה. כל העבודה יכולה להיות מטופלת על ידי רופא השיניים. החולה גם לא יצטרך לחכות עד שהשן תהיה מוכנה. רופא השיניים יכול לדאוג להכין את השן בזמן.
לחצו לפרטים ומידע אודות השתלת שיניים ביום אחד

שיטת השתלת שיניים איזה סוגים יש?

למה עדיף שתל?

בנוסף ליתרונות אלה, יתרון נוסף של שיטת השתלת השיניים הכוללת הוא כי היא יכולה להגביר את נוחות המטופל. לדוגמה, מכיוון שהתותבת מודבקת היטב לעצם הלסת, לא יהיה צורך ברגישות בשיניים.
המשמעות היא שאדם לא ילעוס את האוכל שלו בפה פעור. בנוסף, השתל מאובטח יותר מכיוון שהוא מודבק לצמיתות. הסיכון לאבד את השתל מופחת אף הוא. המשמעות היא שהאדם לא יצטרך להתמודד עם אובדן שיניים שיכולה להתרחש משיניים חסרות.

בריאות הפה

כאשר מטופל משתמש בשיטת השתלת השיניים הכוללת, יש לזכור כמה דברים חשובים. ראשית, זה יעזור לצפות לבריאות הפה הנכונה שיש לאדם. זה כולל ניקוי שתלים על בסיס קבוע, כך שהם לא יהיו רגישים מדי. כמו כן, זה יעזור לבדוק אם השתל יציב היטב לפני שהוא יוצמד לצמיתות.
שיטת השתלת השיניים הכוללת היא אחת היעילות ביותר לשימוש לכל אחד. עם זאת, זה יעזור לצפות לבריאות הפה התקינה של המטופל בעת ביצוע הליך זה. זה גם יעזור לצפות כיצד בעצם השתל מונח לתוך הפה. אלה הם הגורמים העיקריים שיכולים להפוך את כל השיטה להצלחה או לכישלון של מישהו.

דילוג לתוכן